Angiin 08.05.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Agiin algas umbes 5 päeva tagasi ja antibiootikume olen võtnud nüüd 3 päeva duracef 1mg 1 kord päevas.Parem mandel on kohutavalt paistes.Võttes ära sure osa kurgust.Vasak õnnes väga paistes pole ja üksikud täpid seal.Alguses olid nagu täpid ja pisikesed laigud.Nüüd aga mööda on need suuremaks läinud.Mandli peale kuidagi imelik lõhe sisse tulnud kus see mäda või lõik on.Süüa ,juua,magada eriti ei saa sest valu on ürpis tugev.Tarvitan ka palju valuvaigistit dolmen 25mg.Nüüd ma ei tea mida teha nagu paranemismärke pole.Mida te soovitaksite?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Asi paistab väga sedamoodi, et mandlipõletikust on arenenud mandliümbruse mädapaise. See aga on erakorraline seisund, mida peab ravima haiglas. Ega muud kui pöörduge lähema haigla EMO-sse, kus on valvekurguarst saadaval. Asjaga on parajalt kiire, st pöörduge sinna kohe !!!
Head paranemist soovides,
Madis Veskimägi