Pärasool 15.04.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega on tekkinud päraku piirkonnas sügelus, mis ei anna rahu ning kratsi kasvõi veri välja. Eriti juhtub siis kui kasutan piimatooteid ning sügelus on millegipärast õhtul enne magama minekut. Ei ole ka oma perearstile probleemist rääkinud
Kelle poole peaks pöörduma abi saamiseks

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Raske vastata. Soovitan esmalt perearsti külastust. Kolleeg saab piirkonda vaadata, võtta proove nt ussimunadele jm põletikele, määrata ka ravi, vajadusel korraldada sooleuuring, konsultatsioonid jm. Täpsustamist vajab piimasuhkru talumatus, veresuhkrutase jm.
Vastus jäi napiks, loodan, et veidi abi sellest on.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi