Õmblus ei parane 04.04.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul oli aasta alguses ninavaheseina operatsioon. Olen küll tulemusega rahul - saan hingata vabalt läbi nina, kuid tundub, et paranemine pole toimunud ootustekohaselt. Nimelt on vasaku ninapoole õmblus ikka valus, pidevalt on see turses ja punetav ning aeg ajalt ka mädane. On näha väikest ava õmblusel, mis pidevalt koevedelikku välja ajab. Ninas on mõnikord tunda ka väga halba lõhna.
Lisaks sellele on nüüd juba kaks kuud olnud ninaneelu nohu. Kasutan Avamys aerosooli, mis küll leevendas olukorda, kuid see on ka kõik. Mitu korda päevas pean siiski vatitikuga neelu vajunud sekreeti eemaldama (loputamise/kuristamisega puhtaks ei saa). Otsest nohu ega külmetust pole olnud.
Eelnevale lisaks on olnud õhtuti kerge palavik 37,0-37,5 ning ma olen tohutult väsinud, ei ole kindel, et need muidugi üldse muude kirjeldatud muredega haakuvad.
Mul on otorinolarüngoloogi juurde aeg kinni pandud, kuid sinna on veel kõvasti aega.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Teie kirjelduse põhjal jääb mulje, et operatsioonihaav vasakus ninapooles on infitseerunud. See tähendab, et võib olla tekkinud bakteriaalne põletik. Bakteri kindlaks tegemiseks on võimalik võtta vastavast piirkonnast mikrobioloogiline külv. Kui lisaks on tekkinud ka üldsümptomid (palavik ja väsimus), tasuks kontrollida vereanalüüsist põletikunäitajaid.
Antud juhul on kindlasti näidustatud arstlik läbivaatus. Kuna tegu on vahetu operatsioonijärgse probleemiga, võiksite informeerida telefoni või e-maili teel tekkinud sümtomitest ka Teid opereerinud otorinolarüngoloogi. Sageli leiab arst võimaluse Teid sellisel puhul konsulteerida varem.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus