Kurgu tagasein 24.02.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Mure siis selline,kurgumandlid eemaldatud eelmisel aastal mai kuus,mōni kuu tagasi algas lōualuu ettepoole liigutades valus valu otseselt kõrva all lümfi lähedal,nüüd neelates nagu sama poole pealt miski ees nagu tükk,hakkasin vaatama kurgu tagaseinas punn ,nagu vistrik,perearst ei öelnud muud kui et vōtaksin imemistabletti ja soojendaksin seda kõrva all valu,miski pole muutunud,valu juba väga häiriv usun et see punn ja valu on oma vahel seossest kui ma seda punni proovisin vatitikuga katki teha valu läks suuremaks ja punn ikka alles,neel nagu punetab ka,kuhu selle murega veel pöörduma peaksin,pea ka sellel poolet valutab tuima valuga, või oskate äkki soovitada vōi öelda milles asi

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ehk perearst vaatab hindab olukorda ja annab vajadusel saatekirja kurguarstile. Teinekord võib mandlieemaldamise järgselt tekkida mõne kurgus paikneva lümfoidkoekogumiku põletik ja suurenemine. See näeb välja nii nagu kirjeldate. Trachitol tüüpi imemistabletid on väga asjakohased.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi