ravimi kasutamine imetamise ajal 19.02.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, toidan last rinnaga, beebi on 2. kuu vanune, kas tohin imetamise ajal kasutada Doloproct 1mg/40mg rektaalsuposiite? Kui jah, siis mitu korda päevas neid peaksin kasutama ning kui kaua.Kas see kahjustab last kuidagi, kui neid tarvitan? NIng milliseid teisi võimalusi on hemorroididest vabanemiseks,leevendamiseks, kuna peale roojamist eritub ka verd ning teeb valu.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Eeldan, et olete arsti juures käinud ja hemorroidide diagnoos on läbivaatlusel kinnitust leidnud.
Hemorroidid ehk päraku veenikomud tekivad raseduse või sünnituse ajal suhteliselt sageli, kuna rasedus ja sünnitus soodustavad paisu päraku veenides.
Doloproct on ravim, mis sisaldab kahte toimeainet (põletikuvastast glükokortikosteroidi ja valuvaigistavat lokaalset anesteetikumi). Mõlema toimeaine manustamisel pärakuküünaldena on imendumine vereringesse vähene ja seetõttu ka risk, et preparaat satub rinnapiima, madal. Ravimit tuleks tarvitada 1 suposiit 2 korda päevas, sageli piisab sümptomite leevenedes ka ühest suposiidist päevas. Ravikuuri kestvus peaks olema vähemalt 10 päeva, aga mitte pikem kui 14 päeva. Vältida tuleks pikaajalist ravi.
Arvestama peab, et Doloproct leevendab hemorroididest põhjustatud valu ja viib põletikusümptomide taandumiseni, kuid Doloproct ei kõrvalda hemorroidide tekkepõhjuseid.
Kuna hemorroidiprobleemi süvendab kõhukinnisus, aitab kindlasti paranemisele kaasa rohke vee joomine, kiudaineterikas toit ja piisav liikumisaktiivsus. Samuti leevendavad vaevusi istevannid soojas vees (2-3 korda päevas 10-15 minutit).
Kui kõikidest nimetetud meetmetest ei piisa, peaksite uuesti pöörduma oma perearsti poole, kes kaalub proktoloogi konsultatsiooni vajadust.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa