Valu kannas 11.02.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 72-aastane. Valu kannas 2013. detsembri algusest, n-ö heast-peast (kui, siis päevasest puulõhkumisest). Fastum jms, venitused, tallatugi, rullimised pole aidanud. Perearsti ja hilisem EMO röntgen seda päris kukekannust, sidekirme moodustist, näidanud pole. Kuu aega tagasi tehti kanda kenalogi süst. Läks justkui pisitasa paremaks, kuni nädal tagasi tegin paar jooksusammu, s.t pingutus läbi pöia ja tekkis väga tugev valu,
edasi liikuda tuli longates. Nüüd valul teine iseloom, mitte ainult kannale vaid, ka pöiale toetudes. Lugesin Teie ühest vastusest: "... Mingil juhul ei soovita enam hormoonsüsti, sest see võib viia kannasidekirme purunemiseni ning raske kõnnihäire tekkeni. ...". Niisugust asja pole ma kuskilt varem lugenud, järsku mul sama lugu. Kui nii, siis mida teha. Aitäh seniste loetud asjalike vastuste eest. Lugupidamisega Rein.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ma ei taha hakata midagi oletama, see poleks lihtsalt eetiline. Küll aga on vajalik asjatundliku ortopeedi läbivaatus ja soovitused. Esialgu julgen soovitada jalatsisse asetatavat nn kukekannuse tallatuge, seda saab osta tervisekauplustest ja ortopeediatoodete poest. Seda peaks enne veidi proovima, kuni leiate mõnusa abivahendi. Vastus jääb veidi napiks, kuid loodan, et saate oma murele hea lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi