Oskamatu kosmeetik ja vahaga kahjustatud nahk 30.09.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, käisin eelmine nädal kosmeetiku juures näopiirkonna depillatsioonis, kahjuks ei osanud oodata seda, et kosmeetik oli iseõppinud või väljakoolitamata tegelane, kes mu näonaha tuksi keeras - näonahk on punane ja nokin veel siiani vahajääke maha, aloe vera geeli kasutan iga päev mitu korda, natuke on paremaks läinud, kuid suurt midagi. Käisin teises salongis konsultatsioonil ja sain teada, et näonahka on ikka ulatuslikult kahjustatud, mis tulenenud valedest võtetes. Siit mu küsimus-kas saan osta veel mingisugust kreemi, mis naha paranemist kiirendab? Otsisin hetkel välja keloidsete armide raviks mõeldud Contractubex'i ja määrin seda marrasnahale (kui nii võib seda olukorda kirjeldada), aga ehk on miskit veel?
tänud!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui nägu on ikka väga ärritatud ja/või võhiklikult väljakistud karvanääpsudesse on lausa mädapõletik siginenud, siis võiks oma perearstiga ühendust võtta, kes vajadusel kirjutab retsepti rahustavale ja/või põletikuvastasele näosalvile - neid ravimeid käsimüügis ei ole.
Contractubex sellises situatsioonis ei ole hea mõte.
Lugupidamisega
Le Vallikivi