Maks valutab 06.08.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Sõin ohtralt mädarõikavõiet ja nüüd kolmandat päeva maks valutab. Pärast kollatõbe nooruses jäi maksale mingi viga külge, aga pole enam aastaid maksavalu tundnud. Kas on võimalik, et mädarõika tarbimisest võib maks valutama hakata? Kaua ta siis valu teeb ja kas on käsimüügist tablette saada? Oli vist karsiil. Aga kahtlustan ka ülepinget, varem hakkas maks valutama ülepingest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Et maks valutama hakkaks, peab ikka hirmsati vaeva nägema. Aga mõtleksin sapipõiele, nt sapikivile. Mädarõigas on üsna "krehvtine" ja võib tekkida sapipõie tugevam kokkutõmme. Kui seal juhtumisi ujub mõni kivi või liigne sade, siis see võibki teha haiget. Carsil on tore, kuid soovitaks paar päeva no-spa-d tarvitada ja jälgida enesetunnet. Ja minupoolt korrektne soovitus- vaevuste püsimisel külastage arsti.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi