Kolesterooli ravim 15.04.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Palun Teie arvamust. Kolesterool on 6,71 , olen süstiv diabeetik Apidra 3 - 4x p - 8 ja õhtul 38 - Levemir. Ravim ROSWERA -1 tabl. õhtul, kuid paari kuu pärast olid liigesed valusad, kurgus taga turse, tekkis sügelus väga tugev ja enesetunne oli halb ja midagi ei tahtnud enam teha. Jätsin järele võtmise ja 2-3 nädala pärast oli jälle hea olla, arst andis uue rohu Atorvastatin 10 mg - sain võtta 5 päeva ja olukord oli jälle tagasi - halvasti.
Millist rohtu võiks võtta, olen ka allergiline ( näit. mesilase nõel on surmav)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vabandan hilisema vastamise eest. Arvan, et Teil esineb talumatus mõlema ravimi toimeaine, rosuvastatiini suhtes. Mõtekas oleks proovida mõne teise toimeainega, nt. atorvastatiin, ravimit. Suhkruhaigel peaks olema üldkolesterool alla 5, nii et ravi ning dieet on vajalik.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi