Pöial "suriseb" juba mitu päeva 09.02.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Alates neljapäeva õhtust on parema käe pöidlas selline naljakas "surisemise" ja sipelgate jooksmise tunne nagu peale käe "ära suremist".
Tegin kodus trenni, ja üht harjutust tehes (selle video järgi: http://www.youtube.com/watch?v=uw8qpKfWGwc) suri äkki terve parem käsi ära. Mõne aja pärast läks enamus käest normaalseks tagasi, aga pöial ja aega-ajalt ka laik käe siseküljel randme ja küünarnuki vahel ning pöidla juures peopesas jäid selliseks imelikuks.
Otseselt valus kuskilt pole, kõik liigub, on ilusti roosa ja tundlikkus on olemas, aga nendest piirkondadest on see tundlikkus kuidagi teistsugune ja see sipelgate jooksmise või surina tunne lisaks. Randmes on ka kerge nõrkuse tunne aega-ajalt, aga pöidla surin on kõige häirivam.

Millega võiks tegu olla ja kas see läheb ise üle?

Muidu olen terve noor inimene, normaalses vormis ja muid kaebusi pole.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
selle harjutuse puhul on kaunis suur venitus ja staatiline pinge kaela-õlavöötmes, mille käigus võis ka käe nahanärv venitada saada (tuimus ja "suremise" tunne - sest liikumatuks ju käsi peale harjutust ei jäänud. Kui enamus kätt "tuli tagasi", siis teeb seda lühema või pikema aja pärast ka pöial, midagi ohtlikku see ei ole, küll aga võib ebamugavustunne mõnikord kesta nädalaid ja seda ise mõjutada ei saa.
Lugupidamisega
Le Vallikivi