Valu paremal ribides 17.01.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Viis päeva tagasi tekkis valu vasakus rinna pooles. Tunne on justkui oleks süda paha, tunne asub pigem vasaku rinna all. Vasaku poole alumised ribid tunduvad samuti tundlikud, kummardades on ka sealt justkui valulik. Valu on kuidagi ebamäärane, aegajalt lööb valu läbi ka selgroost mööda ribisid, ent pigem on tunne nagu seest valutaks. Justkui oleks raskus rinnas. Rohkem liigutades või katsudes alumiste ribide juurest tekkivad ka gaasid kergelt.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaevus meenutab roidevahlise närvi ja lihaste valu. Harvem võib selline valu olla vöötohatise esimene tunnus, hiljem tekiks nahalööve. Praegu on vastuolu- kas valu on vasakul või paremal ribides, algul on kirjas nii ja pärast naa.
Raviks soovitan 4-5 päeva tarvitada nt. ibuprofeeni 0,4 3 x päevas. Kui vaevus püsib, peaks pöörduma arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi