Hingamisraskused 26.12.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem nimelt selles, et viimased paar-kolm nädalat on olnud peale lõunat töö juures väga hullud hingamisraskused. Töötan küll sibulatega, kuid varem pole nii juhtunud.
Kõri ja trahhea juures on valu, hingata on valus, hääl läheb ära, hingeldan (väga hullult!), on ka väike kuid püsiv palavik, pearinglus, väike kõrvavalu, peavalud ning ka läbi nina on väga raske hingata. Köha ning nohu on väga vähesel määral.
Mandlid ning adenoidid on ammu opereeritud. Arsti juures käies pani ta diagnoosiks angiini, ning mainis ka, et kurk paistis lihtsalt peale vaadates korras olevat. Kirjutas välja 10-päevase penitsilliini kuuri. Peale selle olen võtnud ka palaviku alandavaid rohte. Esimesel paaril päeval aitas, kuid nii pea kui läksin tööle tagasi, algas kõik uuesti.
Mainiksin ka, kuna töötan Soomes, ei ole võimalik kasutada taruvaiku ega midagi, mis võiks kurku leevendada. Kõik mis siin selliste probleemide jaoks on käsimüügis, on juba proovitud. Ning ka arstide mööda jooksmine on veidi keerulisem.
Ehk oskate mingisugust nõu anda?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kaugjuhtimisega on sellist teemat tõepoolest raske lahendada. Kahjuks ei kirjelda Te hingamisraskuste täpset olemust: kas raske on sisse või välja hingata, kas tekib vilistav hingamine, kuidas see kaebus laheneb, kui palju on täpselt palavikku jne. Kui kaebuste teke seostub konkreetselt tööl olemise ja ärritavate taimedega kokkupuutumisega, siis võib käsimüügiravimitest proovida veel mõnd allergiarohtu, aga kui ka sellest abi ei ole, siis ei jää tõepoolest muud üle, kui ikkagi arsti juurde tagasi minna.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi