Pikaajaline palavik 21.08.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on mure pikaajalise palavikuga, mis on kestnud kaheksa kuud. Asi sai alguse eelmise aasta lõpus, kui oli väike külmetus ja peale seda jäi kestma palavik 37,3. Hommikuti palavikku polnud, aga päeva peale hakkas tõusma. Antibiootikumid tegid enesetunde heaks, aga nii kui tabletid otsa said, oli palavik tagasi. Perearst diagnoosis mul südamelihasepõletiku ja soovitas mädased mandlid eemaldada. Mandlid said selle aasta veebruaris eemaldatud, aga palavik on mul senini ja nõrkus ja väsimus ka. Mõni päev tunnen ennast paremini ka, aga üldiselt on enesetunne kehva. Nii kui ennast kehvasti tunnen, siis kraadin ennast ja ongi jälle 37,3. Märtsis ja mais olin ka pisut haige ja peale selle on enesetunne jälle kehvem. Juunis käisin ka südamekoormustesti tegemas, arst ütles, et koormust talun väga hästi, ainult suurema koormuse juures ei saa süda hapnikku kätte, aga see puhates jälle taastub. Ütles, et see pidi peale müokardiiti tavaline olema, soovitas Preductali edasi võtta. Praegu jätkan selle võtmist ikka. Minu mure seisnebki selles, et miks see palavik ikkagi järele ei anna ja äkki on mu tervisel hoopis midagi muud viga? Mida teie arvate?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie haiguse kulg ja vaevused, väike palavik on tõesti omased südamelihase põletikule. Kurb, aga tõsi, väike palavik võib püsida mitmeid kuid, teinekord ka aasta peale haiguse ägedat faasi. Tehtud on rida uuringuid ja nende alusel on Teie arstid kenasti koostanud raviplaani. Abiks on preductali kuur, vaevusi leevendab ka valu ja põletikuvastased ravimid, nt ibuprofen, naproksen koos magu kaitsva preparaadiga ( retseptirohi), neid võetakse pikemat aega. Aega läheb, kuid haigus ikkagi lõpuks möödub.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi