Pidev väsimus ja iiveldus 11.06.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Selline mure, et kogu aeg on jube väsimus ja jõuetus. Hommikuti ärgates, pärast 1h tahan jälle magama minna, kuid samas õhtuti nii väga und ei tule. Magan keskmiselt 6h. On ka kohutav iiveldus ja paha olla kogu aeg. Kunagi diagnoositi mul gastriit, kuid ravisin selle ära. Perearstile rääkisin sama juttu, kuid ta ei oska midagi selle peale öelda. Nii jõuetu tunne ja väike palavik ka vahest. Olen kuulnud, et kopsuklamüüdia võib sellist väsimust tekkitada (2 aastat tagasi oli, kuid raviti välja) ja mao probleemidest iiveldus. Kuid on ka võimalik, et on aneemia või veel midagi hullemat. Kuhu ma peaksin pöörduma, et abi saada? Ma tunnen ennast juba mitu aastat nii kehvasti. 12-st kuust 9 kuud vähemalt. Rase ei ole!

Vastust oodates

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Rida probleeme. Kena tava kohaselt lülitatakse arsti poolt välja kehalised haigused, seejärel hinnatakse võimalikke talitlushäireid või somatoformse häire võimalust.
Soovitan pöörduda oma perearsti vastuvõtule, kolleeg leiab parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi