valutavad sõrmed 31.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus ebatavaline:nimelt hakkasid mul (vanust 29aastat ja sugu-naine)

paar päeva tagasi valutama küüned õigemini küünealune pind ,küüntele peale vajutades oli valus.Nüüd aga on valu tugevnenud öösel ajas isegi üles ,võtsin valuvaigistist aga vähene valu jäi ka peale rohu mõjumist.Imelik on asjaolu,et valutavad vaid näpuotsad ülejäänud sõrmedes tunnen väsimust(tuimad ja tunnetuslikult paksud)Selline tahtmine on neid venitada.Külmetanud omateada ei ole,kannan alati kindaid ja sooje!

Kas oleks võimalik sellise vähese info põhjal kirjeldada millega võib tegu olla ja kas peaks pöörduma arsti poole?

kui siis millise?

ette tänades Kirsti

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Kirsti.

Soovitan pöörduda oma perearsti poole, kes teeb esialgsed uuringud.

Momendil ei oska Teie kaebuste põhjal Teile diagnoosi ütelda.

Parimate soovidega,

dr. Eero Merilind

perearst.