Kandidoos 26.04.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Seitsmes kuu läheb mul kandidoosiga, see ei ole mul mingi nahal asuv, vaid seedeelundkonnas. Ilmselt jõudnud ka peensoolest kõrgemale makku. Võimalik, et üritab muutuda krooniliseks.

Olen pidanud dieeti, tarvitanud seenevastaseid ravimtaimi, piimhappebaktereid, praktiliselt kõike vist proovinud. Võtsin ka Fluconazoli. Ei ole tulemusega päris rahul.

Paremaks on läinud siiski õige pisut, kuid ei saa veel ennast kuidagi terveks lugeda, öösel on mõnikord jalas kramp, kuna vist Mg süüakse seente poolt organismist ära. Ikka on pea tihti uimane.

Mu küsimus on selline, et milliseid ravimeid on veel Candida Albicans pärmseene vastu olemas, millest võiks abi olla, kui see pole saladus? Miks peaks olema? Nagu ma aru olen juba saanud, siis Eestis ühtegi selle haiguse spetsialisti polegi.
Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Et haigust tänapäevaselt ravida, siis peakb seda ka tänapäevaselt diagnoosima, kas vaatluise, analüüsi, piltdiagnostika vm võttega. Kandidoos terve immuunsüstemiga patsiendil on väga harv. On mitmed tõsised haigused mille õheks avalduseks on kandidoos, seetõttu tuleb otsida põhjust ja seda ravida. tunduvalt sagedasem kõhuvaevuste põhjus on colon irritabile, kuid see on diagnoos siis kui teised põhjused on välja lülitatud. Niisama fluconazoli söömist ei saa kuidagi soovitada, ikka koostöö perearsti ja gastroenteroloogi, vajadusel nakkushaigustearstiga ja leiate parima lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi