Peavalu ja "tulised" silmad 10.04.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Viimastel nädalatel on mind seganud (suruvad) "ülepealised", aga rohkem otsmiku piirkonda koonduvad peavalud, millega kaasneb ka silmade tulisus ja kergelt ähmane nägemine. Enamasti on need peavalud talutavad, kuid häirivad. Vahel on olnud ka selliseid peavalusid, mil tõusen hommikul üles ja tahaks lihtsalt aurustuda. Valgust pole ma kunagi väga armastanud, aga otseselt valguse või müraga ma oma peavalusid ei seosta. Vahel on tunne, et alguses on valu rohkem kuklas, aga siis levib edasi otsmikule ja ma ei tea, kas see kõlab absurdselt, aga nagu nina valutaks ka. Natuke parem on siis kui toetan allapoole vaadates otsmiku mõnele sõrmele sedasi, et need "suruvad vastu". Nii mõnelgi korral on valu hullemaks läinud siis kui selili viskan.

Jah, töötan kuvariga, kindlasti võib see seisundisse panustada. Kuid kas see selgitab seda, et sümptomid on kohal juba hommikul ärgates? Tõsi, päevaga lähevad hullemaks. Õhtuti vahel tõmbab tagasi, vahel ei tõmba.
Olen mõelnud, et ehk on see kõrgest vererõhust. Nüüdseks olen umbes nädalakese võtnud Valsacori 40mg hommikuti ning vererõhk on viimastel päevadel olnud nii 120/90 (enne 150/110). Kui sümptomid on vererõhust, siis kui madalaks ma peaksin vererõhu saama selleks, et peavalu, uimasus, kohin (rohkem vasakus kõrvas) ja "tulised" silmad (nagu rõhu all oleksid...) ära kaoksid?
Ütlen ennetavalt: olen lühinägelik ning prille vahetasin viimati mõned kuud tagasi. Ongi imelik - alguses ikka tundsin, et näen hästi, aga nüüd on ähmasuse tõttu tunne, nagu ma polekski prille vahetanud. Mul on võrdlemisi kuivad silmad, kui niisutavaid silmatilku panen, siis on külma dušši tunne. Mulle tundub, et silmad on vist natukene punakad kah (24/7). Kui üldiselt võiks see arvutist olla, siis viimasel kolmel nädalal olen arvutit kasutanud minimaalselt - nädal puhkust ja 2 nädalat bronhiidiga (ehk minu mõistes nn igavese köhaga) kodus olemist.
Siia juurde veel üks uitmõte: kas on võimalik, et peavalu põhjustab "kahtlane" hapnikuga varustatus, millega organism on omamoodi pikema aja jooksul harjunud? Perearst arvas viimati, et mul võib olla astmaatiline kops. Ma ise mõtlen, et kui see on, siis ma peaksin seda vist kuidagi tundma ka (peale potentsiaalselt sellest põhjustatud köha ja piikaaegse öist hingamist segava "tati" neelupiirkonnas)? Lisaks on mul ninaprobleem, praeguseks olen vist juba liiga kaua Xymelini kasutanud, aga ilma ei saa hingata ja senise kogemuse järgi võib allergiavastaste spreide asemel sama hästi herneid võtta. Bronhiidiga seoses tehtud vereanalüüsi tulemused on normi piirides.
Aitäh :)

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
sellisest terviseprobleemist peab arstiga ikk asilmast silma vestlema ja teostama ka korraliku läbivaatuse: ninahingamistakistuse, ärritava kurgulima ning eelneva ägeda külmetushaiguse fooniga oleks peavalu põhjustajatena esimesed kahtlusalused lima täis otsmikukoopad, kuid kindlasti on vaja uurida ja jälgida ka vererõhu suhtes.
Lugupidamisega
Le Vallikivi