Põiepõletik, peavalu ja palavik 27.03.12 / Perearst

Külastaja küsib:

5 päeva tagasi tekkis põiepõletik esimest korda elus. Eelnevalt külma ei saanud. Jõin rohkelt põieteed ja hoidsin ennast soojas, kuid päris ära pole siiani põletik läinud. Lisaks tuli alates teisest päevast peavalu, hommikuti pärast ärkamist tekib ja kui valuvaigistit ei võta, siis läheb hullemaks. Iga päev pole siiski valuvaigistit pidanud võtma. Üldiselt pole peavalu minu puhul tavaline, esineb ainult mõnikord haigustega või pärast väga pingelisi eksameid. Lisaks on pidevalt väike palavik: 37,2-37,5 ja kerge uimasus. Muret tekitabki see, et põiepõletiku sümptomeid uurides leidsin, et peavalu ja palavik ei kuulu selle juurde. Mis mul viga võib olla?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kaks haigust võivad esineda ka üksteisest sõltumatult; ei ole teada ühtki sellist seisundit, mis seoks põiepõletikku peavaluga. Küll aga peaks põiepõletikuga kindlasti arstile pöörduda, kuivõrd koduste vahenditega ravides on oht, et korralikult välja ravimata jättes kipub see tihedasti korduma hakkama või mis veelgi hullem, võib sellest saada neeruvaagnapõletik, mis on juba tõsisem asi.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi