Mure kõrvaga 27.02.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Kõik sai alguse 17. veebruaril, lihtsalt hakkas kõrv peas kragisema ja paar tundi hiljem valutama ja pistma. Ütlen veel, et mul ei ole olnud ei köha ega nohu ja pole haige ka päris kaua olnud. Peale tuli nädalavahetus ja polnud võimalik arstile minna. Nädalavahetusel kragin jäi järgi aga selle asemele tuli peavalu, silmad läksid paiste ja kõrv hakkas kumisema. Esmaspäeval sain perearstile, kes tegi veenivere proovi ja näpu otsast ka. Perearst ise ka vaatas esmaspäeval kõrva ja ütles, et see on seest punane ja et taga võib olla mäda. Näpu otsa vere proovi vastus selgus kohe ja selles põletikku ei olnud. veenivere proovi sain teada alles kolmapäeval telefoni teel, kus perearst ütles, et proov näitas põletikku. Kuid see põletik ravi ei vajavat. Kuna aga ütlesin, et kõrv on läinud hullemaks ja et enesetunne on ka väga halb ja palavik on 37, siis nõustus arst mulle kirjutama Ospamoxi taplette. Nüüd said mul need tabletid otsa ja kõrv on juba 4. päeva lukus, mitte midagi ei ole muutunud, kui toas on vaikne, siis kuulen, et miski tuksub mul kõrvas. Ja kui räägin, siis kõik kõne kumiseb selles kõrvas. Mis ma peaksin nüüd tegema? Või milles see probleem võib olla, et need tabletid ei aidanud?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
probleem on selles, et Ospamoxi tabletid tapavad küll põletikku tekitavad bakterid, kuid ei kaota ära nende tegevusest juba tekkinud põletikunähtusid -ehk siis turset, limasekretsiooni, ebamugavustunnet ja valu. Seetõttu on mõnikord vajalik kombineerda antibiootikume turset alandavate ravimitega, mida saab Teile kirjutada Teie perearst või soovitada apteeker. Enamasti võtabki põletikuga kaasnevate nähtude taandumine kauem aega, kui põletikutekitaja tapmine.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi