Kas peaksin aspiriini tarvitama harvem? 12.02.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Hiljuti märkasin korduvalt, et hommikuti kinnise nina puhul nuusates tuli ninast kuivanud vere tükikesi ja pisut ka lahtise vere pritsmeid. Ka kurgust on paaril korral tulnud koos rögaga pisut verepritsmeid.
Kannan südamestimulaatorit ja sellepärast tarvitan ka 75 mg südameaspiriini üks tbl igal õhtul. Kuna eesnääre vajas ravi, siis olen ca poolteist kuud tarvitanud kahekomponendilist ravimit Combodart 1 tbl igal hommikul. Combodarti juhendis on öeldud, et see tugevdab vere hüübimist takistavate ravimite (varfariin) kõrvaltoimete mõju.
Varem ei ole mul kogemata sõrme vigastades vere hüübimisega mingit probleemi olnud, nüüd aga paistab veri olema tunduvalt vähemhüübiv.
Kas peaksin tarvitama aspiriini vähem/harvem, nt üle päeva 75mg (poolitamiseks ei ole tablett tehtud) või näete probleemile teistsugust lahendust?
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Proovin mõtelda. Teie vaevus viitab kõige enam kuivale nina limaskestale, millel on palju põhjuseid, mõned ravimid, kuiv õhk toas, midagi ummistavat ninakäikudes jm. Varfariin ja aspiriin on erinevad ravimid. Sia perekonda on lisandunud uuem preparaat- clopidogrel. "verd vedeldav" ravi peaks kindlasti olema Teie raviskeemis, kuid täpsustamist vajab nina limaskesta ja hingamisteede seisund, vahest ka ravimite vahetus. Kahjuks ei saa ma muud midagi soovitada.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi