Pidev väike palavik 05.02.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Millalgi oktoobri keskpaigast saati on mul probleeme väikese palavikuga (37-37.6). Alguses oli palavik kõrgem, u 37.3-37.6. Perearst tegi vereproovid ning uriiniproovi, mis olid väidetavalt korras. Kuna mul olid siis ka kerged peavalud, saatis arst mind ka röntgenisse, kus leiti väidetavalt otsmikukoopapõletik, kuigi nohu ega midagi ei olnud. Alustasin ravi Zinnat' antibiootikumidega ja Zyrteciga. Peale kuuri lõppu püsisid kaebused edasi ning arst kirjutas uued antibiootikumid (kahjuks nime ei mäleta). Enesetunne läks paremaks, aga väike palavik jäi alles (u 37-37.2). Kuna mul olid ka mandlid mädased ja probleemsed, siis soovitas LOR mandlid eemaldada, arvates, et palavik püsib selle tõttu. Sain opile aja jaanuari alguseks. Sinnamaani ei kraadinud end igapäevaselt, aga kui kraadisin, oli palavik u 37-37.2. Enesetunne oli natuke parem. Nädal-paar, peale mandlioperatsiooni palavikku praktiliselt ei olnud (paar korda 37). Kuid nüüd, 3 nädalat hiljem, on palavik jälle platsis. Kõrgeim siiamaani 37.5. Ometi kurk enam ei valuta ja LORi sõnul on hästi paranenud.
Käisin ka endokrinoloogi juures, kuid kilpnäärmest see probleem ei tulene.
Samuti olen käinud kardioloogi juures, südamelihase põletikku, ega muud säärast ei ole. Süda korras.

Enne mandlioperatsiooni tehti aga uuesti vereanalüüs, kus oli monotsüütide arv 12,...mis on liiga palju. Nüüd lasin uuesti vereproovi teha, kuid endiselt on MO 10,8, ehk liiga suur. Oktoobrikuised esimesed vereanalüüsid olid aga korras, k.a. monotsüütide arv.

Üldiselt muid sümptomeid peale palaviku ei ole. Palavikuga, eriti kui see on kõrgem, kaasneb uimasus ja unisus, aga meeletut väsimust ja jõuetust just ei ole. Söögiisu on ka üldiselt olemas.

Oskate äkki arvata milles probleem võib olla? Kas monotsüütide arv ning see väike palavik võivad kuidagi seotud olla? Mida peaksin veel uurima, kas kopse, verd, otsmikukoopaid taaskord vms? Olen ise täitsa nõutu.

Ette tänades

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kui Teil muid kaebusi ei ole peale kõrgenenud kehatemperatuuri ja pisut kõrgenenud monotsüütide arvu ning mandlid on kenasti välja opereeritud, siis ei ole muretsemiseks ja haiguseotsimiseks põhjust. Sellised nähtused on kaunis tavalised peale pikaaegset kroonilist põletikkku (Teie puhul kurgumandlid) ja need normaliseeruvad pikema aja (nädalad kuni kuud) jooksul iseenesest. Kehatemperatuuri kuni 37,3 loetaksegi täiskasvanud inimesel normi variandiks ja ka selle puhul on õõpäevased kõikumised normaalsed - tavaliselt on kehatemperatuur hommikuti madalam ja õhtuti kõrgem. Muretsemine ja ärevus võivad asja ainult hullemaks teha, muutes nii kehatemperatuuri kõrgemaks kui lausa tõsta ka monotsüütide arvu. Seega püüdke praegune viirusrohke aeg nakatumata üle elada ning ennast pigem terve inimesena käsitleda.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi