Lümfides valu 30.01.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Selline mure, et nädal peale menstruatsiooni muutusid rinnad väga tundlikuks ja nibud läksid paiste. Samuti kaenalalune vasak lümf oli katsudes valus ja kiirgas aegajalt valu. Paistetus rindadest kadus nelja päevaga. Praegu kiirgab teravat valu kubemepiirkonnast lümfidest ja samuti vasakul lõua all on lümf paistes ja katsudes on see valus.

Kliiniline veri oli korras ja lümfist bakterit ka ei leitud.
Milles võiks asi olla?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Teie olukorda peab tähelepanekult jälgima ja hindama: kõik oleneb sellest, kas Teie sümptomitega kaasneb veel midagi (näiteks palavik, öine higistamine, kehakaalu langus, uued valulikud lümfisõlmed) või et siis juba tekkinud sümptomid hakkavad vaikselt kaduma - sellest oleneb ka edasine tegutsemistaktika. Niimoodi tagantjärele ja patsienti nägemata on väga keeruline öelda, millega võis tegemist olla. Teie oma perearst oskab selle kohta kindlasti lähemaid seletusi anda.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi