Starteri, kohvi mürgitusest tingitud südamepekslemine ja lihasekrambid 18.01.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Oleks siis selline küsimus, et mul kuus, kord nädalas on südamepekslemine ja lihasekrambid ning mõtted surmast. See tunne tuleb hästi äkki, isegi vahel siis, kui ma öösel magan ning miskipärast ärkan ülesse ning siis tuleb jälle see tunne ning lõppeb ka väga äkki. See algas sellest, kui ma jõin starterit ja kohvi koos ning sain sellest mürgituse. Peale seda ei ole enam ma kumbagi tarvitanud ning vahepeal kadusid need hood ära, kuid nüüd tulid jälle tagasi. Perearsti juures sai ka kilpnäärme proov tehtud, kuid see näitas, et kõik korras. See tunne on hakanud segama juba igapäevatoimetusi. Tahaks teada mis selle vastu aitab?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui kilpnäärme analüüsid olid korras ja kohv ning energiajoogid ära jäetud, aga see tundmus ei kao, vaid kipub võimendunult korduma, siis liiguks minu mõte seesmise pinge ja ärevuse kuhjumise peale. Selle puhul on apteegi käsimüügipreparaatidest suhteliselt vähe abi, küll aga peaks otsima selle mure tekkimise ja mittekadumise algset põhjust, üle vaatama endale võetud kohustused, inimsuhted ja selle, kas ühte ööpäeva ei ole mitte korraga liiga palju tegevusi planeeritud. Kui häired püsivad, peaks sellest kindlasti veelkord oma perearstiga kõnelema.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi