Väikesed valged tükid väljaheites 16.01.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Juba kuskil üle aasta on aeg-ajalt märgata pisikesi valgeid täpikesi väljaheites. Väljaheite enda värvus varieerub heledast tumedani. Kõht pigem lahtine pea alati. Kas see viitab mingile kindlale haigusele. Mis variante pakute, kust otsast uurima hakata, kas võivad olla mingid parasiidid, ussnugilised vm. ainepuudus? Paar kuud tagasi lõi välja ka pärmseente liigne vohamine. Tunne muutus halvemaks. Kas parasiidid võivad olla kandidoosi tekitajaks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et algatuseks on hea arstlik läbivaatus, täisvereproov, veresuhkur ja väljaheite analüüs kogenud laborandi poolt. Parasiidid on ise haigus, pärmseente vohamine nagu nimigi ütleb, on tingitud pärmseentest, neil omavahel kuigivõrd seost ei ole. Pärmseentõbi on pigem seotud organismi kurnatusega, mitmete krooniliste seisunditega, kestva antibiootikumraviga jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi