Lümfisõlmed 04.11.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen Teile kirjutanud pea 7 aastat tagasi, kui märkasin oma lõua all lümfisõlmi. Käisin arsti juures ning ultrahelis, kus leiti neid toona 6 erineva suurusega. Edasi neid ei uuritud, nüüd 7 aastat hiljem on nad ikka alles sama suured, mõned suuremad mõned väiksemad. Mis selle põhjus võib olla, et nad ikka veel alles peale nii pikka aega. Kas ma peaksin neid siiski kontrollima minema, teiste arstide juurde. Nende aastate jooksul olen põdenud teisi haigusi, on tehtud vereproove jms, kus midagi pole leitud. Samas alati kui mul mingi haigus tekib, vaatan kahtlevalt nende poole ja arvan, et nüüd on miskit hullu lahti.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Väga vabandan hilinenud vastuse eest.
Saan soovitada hematoloogi ja kirurgi konsultatsioni. Igati oleks näidustatud ühe lümfisõlme eemaldamine histoloogiliseks uuringuks, see näitab mis rakud ja mis moel on suurenenud, siis saab ravi osas edasi liikuda.
Veelkord vabandan hilinenud vastuse eest.
Lugupidamisega,
Madis Veskimägi