Rauapuudus 02.11.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Tahaksin küsida rauapuuduse korral tarvitavate ravimite kohta, nimelt välismaal see puudus mul avastati ning anti tablette Ferro Sanol. Eestis sellist ei leidnud, vähemalt käsimüügist mitte. Kas Eestis olevad käsimüügi rauatabletid, nagu Ferromax vms ,on samasuguse toimega või pigem nagu vitamiinid või toidulisandid ja raviks kasutatavad tabletid hoopis eraldi retseptiga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Rauapreparaadid on käsimüügis, mõnelde haiguste korral saab arst kirjutada ka retsepti, et pikem ravi oleks soodustusega.
Ravimivalik on lai, näiteks 100 mg depoopreparaat, kergema aneemia korral võteakse 1, raskema aneemia korral 2 tabletti päevas. Ka apteker oskab anda head nüu. Alati peab mõtlema kehvveresuse põhjuste peale ja NEID RAVIMA. Nii et arstikülastus on hädavajalik.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi