Normaalsest madalam kehatemperatuur 20.10.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Minu normaalseks keha temperatuuriks on 36,7-36,8 kraadi. Viimastel päevadel olen õhtuti ja hommikuti tundnud end pisut haiglasena, seega kraadisin ennast. Hoidsin elavhõbedaga kraadiklaasi kaenla all 10 minutit ja kraadiklaas näitab 36,1-36,4. Millest võib temperatuuri langemine tingitud olla?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kehatemperatuur ei ole kindel suurus ka ühe inimese lõikes - esineb nii kõikumist ööpäeva lõikes (hommikul madalam, õhtul kõrgem) kui ka seost inimese enda seisundiga - väsimus, unisus, mõne kergema haigustekitajaga võitlemine ja söögijärgne aeg reeglina tähendavad harilikust veidi madalamat normtemperatuuri, ärevus, närvipinge ja füüsiline koormus aga kõrgemat. Midagi ebanormaalset ega haiguslikku sellises temperatuurikõigkumises ei ole.
Parimate tervitustega,
Le Vallikivi