Põskkoopapõletik, tüsistusena kõrvapõletik 19.06.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Poolteist kuud tagasi tekkis paremas kõrvas selline tunne, et nagu mingi sitikas sibliks seal või, et kohe-kohe hakkab midagi kõrvast välja valguma. Huvitav, et see kaob ära, kui ma püsti olen või pikali, kui aga istun ( vaatan telekat, töötan arvutiga jmt)on tüütav nähtus kohe tagasi ja see häirib tõsiselt. Paar nädalat hiljem sain mingi viiruse, mis tõi kaasa korraliku nohu, kroonilise põskkoopa põletiku ägenemise ja selle tagajärjel nähtavasti siis tekkis kõrvapõletik ( paremas kõrvas valu, raskustunne, kõrv totaalselt lukus, palavik). Śain AB ravi ja nüüdseks so.kuu aega hiljem on kõrv lõpuks lukust lahti ja muidu tervis Ok! Aga "sipelgas kõrvas" ka tagasi. See aeg, kui kõrv lukus oli, ei tundnud seda. Käisin kõrvaarsti juures, kõrv on korras, põletikutunnuseid ei ole. Aga miski siin kõrvas on korrast ära või ongi see mingi selline asi, mis ei ole ravitav, et jääbki "kudistama".

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
sellist probleemi peab siiski näost näkku uurima, praegu on raske öelda, kas kõrvakudin ja koopapõletik on omavahel seotud või et siis mitte. Alles sellest tulenevalt oleks võimalik kindlaks teha, kas sellele probleemile on võimalik lahendus leida või et siis tuleb sellise häiriva tundega lihtsalt harjuda.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi