südamelihase põletik 17.06.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Selline küsimus, et millised vereproovid teha, et teada saada,kas on südamelihase põletik. Perearsti poolt tehtud vereproovid ja haiglas tehtud proovid midagi ei näita. Tehti ka ehho ja koormustest( pulss hüperkineetiline).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Südamelihase põletiku kahtlusel tehakse analüüsid mis näitavad südamelihase kahjustust ( troponiin, CK MB, ALAT ASAT), analüüsid mis näitavad põletikureaktsiooni raskust, immuunreaktsiooni ( CRV, ASO tiiter, SR; täisvere analüüs, ANA jt) ja analüüsid mis näitavad sageadesemate haigustekitajate antikehade taset veres ( neid on terve hulk).
Teie puhul on kahtlus ärevushäirele ( kõik oleks nagu korras, ainult vaevused ja ärevus) see vajaks ka ravi mitmete psühhofarmakonidega. Niiöelda südamevitamiinid ( panangiin, preductal ) määratakse sageli haige rahustuseks, samas ka mingis mõttes on tegemist pettusega. Põhjuseks on ärevus, ardt võimendab ärevust sellega, et kirjutab küsitava toimega "südamerohtu", samas puuduvad uuringutel viited, et südamel oleks midagigi viga.
Vastus tuli karmivõitu kuid proovin olla aus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi