Paha olla 10.06.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere mure on selline, et mul on peaaegu kogu aeg paha olla (ajab iiveldama, raske hingata, pea käib ringi). Võtsin umbes kuu aega tagasi antibiootikume, mille arst kirjutas mulle välja kõrvapõletiku pärast. Silmad on ka väsinud ja vesised, aga see võib olla ka allergiast õietolmu vastu. Pea ka kuidagi paks otsas. Kas võib äkki hoopis mõni teine probleem olla?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui Te kirjeldate allergiat õietolmu vastu, siis võivad muud sümptomid olla just sellest tingitud, et kõik limaskestad on turses ja kõik eritised limasemad ja kleepuvamad , kui harilikult. Siis ei käi ka õhk ninast hästi läbi ja hingamiseks tuleb kehal teha rohkem tööd, kui tavaliselt, ka aju hapnikuga varustus on häiritud ning see omakorda võib põhjustada nii väsimust, pearinglust kui ka muud ebamäärast "pahaolekut". Sel juhul on vitamiinidest, letsitiinist ja palderjanist suht vähe abi; olulisem on saada allergianähud kontrolli alla ja siis peaks Teie seisund ka paranema; selle juures saab Teie perearst Teile kindlasti abiks olla. Vihmased ilmad peaks samuti veidi kergendust tooma.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi