Kaalus juurde võtmine 10.06.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 185 cm pikk ja kaalun umbes 68 kg. Mure selles, et tahaks kaalus juurde võtta, aga ei tule. Söön normaalselt 3 korda päevas, aga kilod ei taha tulla. Maksimaalselt olen kaalunud 10a tagasi kuskil 75 kandis, peale mida olen stabiilselt kaalus järgi andnud. Teen ka mõõdukalt sporti (korvpall 2-3 korda nädalas). Mulle on pidevalt öeldud, et näen väga kõhna välja, eriti viimasel ajal ja see on natuke häiriv, sest ma ei saa sinna midagi parata. Tänud

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvutasin ja sain Teie kehamassi indeksiks 20, selle norm on 19-25, st korras. Jah, harva küll aga siiski võib madal kehakaal olla probleemiks, eriti kui teised sellele tähelepanu juhivad. Tohtritel on kombeks esmalt mõtelda ka haigustele, mis võivad seda põhjustada. Kilpnäärme ületalitlus jt haigused. Perearsti külastus, põhiuuringud kõigepealt. Oluline on teada teie vanemate ja sugulaste kehakaalusid. Sageli on "kõhnal kännul ka kõhn käbi". Saledamal kehal on tunduvalt väiksem risk mitmete krooniliste haiguste tekkeks kui ülekaalulistel. See olgu lohutuseks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi