Magu piirkonna valu 26.05.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline: öösel, umbes 2 paiku tihti ajab üles tugev valu kõhus,
kusagil kolmnurgas, rinna all, selline asi toimub juba umbes 15a .
Kui siis proovin näiteks vett juua, siis see ei lähe kohe alla, tunnan, kui vesi on kurgus ja siis läheb pikkamisi suure valuga alla. Siis teen igasugu painutusi ja proovin ikka vett juua ja pikkapeale kuskil tunni jooksul hakkab mööda minema, siis saan jälle magama minna. Arvan, et see on mingi spasm.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vaevused viitavad mao-söögitoru reflukshaigusele ja mao või 12sõrmiksoole haavandile. Diagnoosi täpsustamiseks, teiste haiguste välistamiseks on Teie eas vajalik gastroskoopia e. mõõganeelamine. See pole tänapäeval üldse kole. Perearsti külastus, saate saatekirja uuringuks ja siis on võimalik leida ka kõige õigem ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi