Pikalt kestnud väike palavik 16.05.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Jäin septembris kopsupõletikku ja pärast seda olen pidevalt kannatanud väikse palaviku 36,8-37,3 ja väsimuse all. Vereproovist tuli välja, et mul on ka väike kilpnäärme alatalitlus. Esimene vereproovi näitaja oli TSH 5,88 ja kuna see polnud piisav , et ravi alustada, siis jäin ootele, et ehk läheb üle. Kevadel oli see langenud juba 4,681 ja väsimus andis ka järele, aga palavik ikka veel. Mõtlesin, et ehk see sellest, et olen pikalt kasutanud rasedusvastaseid vahendeid ja jätsin need praegu ära. Palavik andis kuuks ajaks järgi, aga nüüd jälle tagasi.
Perearst saatis mind ka neuroloogi juurde somatoformsete häirete kontrolliks, aga neuroloog ütles, et tema juurde ei oleks pidanud tulema ja et tema aidata ei saa. Soovitas minna kardioloogi juurde, kuna esineb ka südame pekslemist ja vasaku rinna all on ka valud.
Olen nüüd omadega täiesti ummikus ja ei tea, mis edasi teha. Keha lihtsalt põleb. Kas on võimalik, et ka pingelangus, ärevus võivad palaviku tekitada?
Kas on üldes mingit ühtset arsti või kliinikut, mis selgitaks välja, mis minu kehas toimub?
Kuna palavik tekkis pärast kopsupõletikku, siis on ka hirm, et ehk võib olla südamelihaste põletik, kuna põdesin haigust pikalt ja püstijalu. Perearst ütles küll, et veri korras ja EKG polnud ka kõige hullem.
Jään Teie vastust ootama ja kõike kaunist.
K.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Rasked küsimused. Arstidel on kombeks esmalt välja lülitada kehalised haigused, kui neid ei ole, st uuringud-analüüsid on korras siis jääb üle somatoformsed häired, depressioon, ärevushäired. Nagu saan aru, on uuringud veel pooleli. Soovitan kardioloogi konsultatsiooni ja südamelihase põletiku väljalülitamist. Sellest sõltub edasine käsitlus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi