Veritsus wc's käies 16.04.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Aeg-ajalt tekitab väljaheite tegemine mulle valu, justkui oleks päraku lihased liiga pinges ja selle tulemusel esineb ka teatud veritsust päraku august. Saan aru, et see veri ei tule päraku seest, vaid just siis kui väljaheide pisut valuliselt väljub. Muul ajal veritsust ei esine, ainult täpselt pärast väljeheite tegemist. Mul on ka tunne, et see võib olla kuidagi seotud kõhukinnisusega. Kas oskate midagi soovitada, et seda vältida või peaksin arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Nõustuks Teie enda diagnoosiga, ehk siis suurima tõenäosusega on Teie probleemi põhjuseks kõhukinnisusest tingitud pärasoole limaskesta vigastused. Kuivõrd pidev kõhukinnisus võib aja jooksul põhjustada pärasoole veenilaiendite teket, siis on äärmiselt oluline, et proovite seda probleemi dieediga lahendada, s.o. tarvitate piisavalt vedelikku ja kiudaineid ning proovite vältida neid toite, mis kõhukinnisust veelgi süvendavad. Kui aga probleem peaks püsima või hulluma, siis on kindlasti põhjust oma perearstiga sellest rääkida.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi