Vereanalüüs 30.03.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mitmendat nädalat hädas palavikuhoogudega. Algas nohu-köhaga, hiljem põletikud erinevates piirkondades (seljavalud, kätevalud, igemepõletik tarkusehambaga jne). Täna on lisaks tugevad valud kõhus, mis on viinud söögiisu ja söömisel tekib iiveldus. Perearst diagnoosis ka põskkoopapõletiku röntgeni alusel.

Teostatud on järgmised analüüsid:

Vereanalüüs:
Hgb, g/l: 16,0
Er, 10a12: 5,42
MCV: 90
MCH, g/l: 29,5
MCHC: 32,8
Lk, 10a9: 8,6
SR: 10
Veresuhkur: 5,0

Uriiniproov:
E: 1025
Reakts: 5
Lk: 2-3
Ep: 1-0

Ensüümid:
ALAT: 113
ASAT: 154

Lipiidid, valgud:
S-KoL, mmol/l: madal

Hetkel perearsti poolt määratud antibiootikumid (Clarithromycinum 500 mg, 7 tk) ilmselt põskkoopapõletikuga seoses. Siis lisaks kõhuvaludele Esomeprazolum 40 mg, 14 tk. Ja seljavalude korral Dicloberl retard (Diclofenacum) 100 mg.

Murelikuks teeb haiguse pikk kulgemine, tänaseks juba suur kurnatus (liikumisel higistamine ja hingeldamine) ja kõhuvalud, mis omakorda langetab söögiisu. Kas on selliste analüüsitulemuste korral määratud õige ravi?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kahjuks ei maini Te oma kirjelduses, millal täpselt algasid palavikuhood, kui kõrgeks tõusis palavik, milliseid ravimeid Te lisaks retseptiravimitele tarvitasite, milline oli Teie kaebuste täpne kronoloogiline järjekord jne. - see kõik võib mõjutada nii haiguse kulgu kui ka arsti raviotsuseid. Sestap oleks Teid ja Teie haiguslugu põhjalikult uurimata natuke keeruline ja meelevaldne teha järeldusi kolleegi raviotsuste suhtes. Pigem tasub paluda, et Teie oma perearst analüüsitulemused ja määratud ravi Teile põhjalikult selgitaks, siis saate vajadusel koos otsustada, kuidas oleks kõige mõistlikum edasi toimida - kas proovida rahulikult raskest kevadest ja seda saatvatest haigustest toibuda või oleks mõistlik konsulteerida ka mõne teise kolleeegiga juba silmast silma.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi