Jalgade valu 26.03.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen väga hädas oma jalgadega. Kõigepealt hakkas valutama vas. jala talla-alune. Ei lasknud käiagi. Siis läksid põlved korrast ära, soovitati hakata mõtlema põlveliigese vahetamisele. Aga tahtsin proovida taastusravi ja ravivõimlen hoolsalt iga päev+põletikurohud. Aga nüüd peale soojaravi valutavad lihased, jalad on nõrgad, kuigi Arkoxia pidavat tõhus ravim olema. Kuhu pöörduda abi saamiseks?? Kas on ehk reuma, mul on üleminekuaastad.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Väga tahaks ütelda, et võtke rohtu X ja oletegi terve. Selle asemel veidi arutlen. Sedasorti "imelikud" lihaste ja luude valude korral peaksin õigeks kogu keha uuringuid- mammograafia, kopsud, soolestik, maks, sapiteed. Vajalik oleks täpsustada juba diagnoositud liigespõletiku aktiivsust uuemate testidega, eeskätt CCP ja CRV. Võimalik, et vajalik on kr liigespõletiku baasravi korrigeerimine. Kõige mõistlikum on pöördumine perearsti vastuvõtule, kolleeg saab kõike vahetult hinnata ja koostada parima uuringute ja konsultatsioonide kava. Siis ka leitakse lahendus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi