Kõhulahtisus 6-aastasel 10.03.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Minu 6aastane tütar vaevleb juba 4 päev kõhulahtisuse käes. Oleme söönud Enteroli (3päeva) ja Linexit (2 päeva), kuid tulemust ei ole! Täna ta ka oksendas. Kas on olemas veel mingeid ravimeid, mis võib lapsele anda, et ta kõhulahtisusest lahti saaks? Süüa ta ei taha, kuid joome vaikselt vett.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
edasine käitumine oleneb sellest, kas lapsel on veel mingeid kaasuvaid sümptome (näiteks kõhuvalu või palavikku) ja kas haigestunud on ka teised pereliikmed. Ka probiootikumidega (nagu Enterol ja Linex) võib kõhulahtisus veel mõneks ajaks püsima jääda. Kõige olulisem ongi keha vedelikukao taastamine vaikse veejoomisega, süüa võib pakkuda, kuid kindlasti ei tohi sundida ja kui, siis ainult väikestes kogustes lapsele meelepärast ja kergestiseeditavat toitu (näiteks kuivikud, kisell, veega keedetud riisipuder). Natuke võib olukorda kergendada ka sümptomaatiline ravi kas simetikooni või klassikalise söetabletiga, mida mõlemat saab apteegist käsimüügist. Kui aga sümptomid püsivad või hulluvad, siis tuleks kindlasti pöörduda oma perearstile.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi