treening 17.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen mõningatel kordadel intensiivsema jõutreeningu järel või ka ajal täheldanud peavalu otsmiku piirkonnas, sama on ükskord juhtunud ka hüppetreeningu (järjestikused max-kõrgusele hüpped) järel. Kas on põhjust muretsemiseks või on viga lihtsalt liigses koormuses.

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Muretsemiseks ei ole põhjust. Tugeva pingutuse korral ( ka nn. ponnestamise

korral) võib veidi tõusta ajusisene rõhk, mis avaldub otsmiku piirkonna

valuna. Kui olete terve ning Teie vererõhk on normis, siis ei juhtu

teiega midagi. Üldiselt soovitatakse kombineerida anaeroobset (jõusaal,

tugevad pingutused)treeningut aeroobse (rahulik jooks, rattasõit)

treeninguga.

Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst