külmetavad käed ja jalad 17.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem on selline, et minu jalad ja eriti käed on enamuse ajast jääkülmad.See häirib mind väga, kuna segab juba ka töö tegemist. Külmast kangete sõrmedega arvutiklahve klõbistada on tõeline katsumus. Käin aeg- ajalt sooja veega oma käsi turgutamas, kuid abi on väga lühikeseks ajaks.Nüüd on asi juba nii kaugel, et see pidev külmetmine on kaasa toonud ka kestva nohu ja köha.Hiljuti käisin endokrinoloogi vastuvõtul ja kõik analüüsid olid korras-st. kilpnäärmega pole probleeme ja veresuhkur oli ka normis. Ka perearst lasi vereproovi teha, need näitajad olid ka normis. Ainult kolesteroolitase oli madal ja arst ütles , et veel pisut madalam näitaja on juba haiguslik. Üldiselt kipub mul olema ka madal vererõhk , vahel isegi nii madal, et hakkab "pilti eest viskama".Väike kohv ja piisk konjakit aitab tavaliselt hädast välja. Kas on mingeid nippe või rohtusid, mis aitaksid probleemi leevendada?

Ette tänades,

Eevi

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud Eevi.

Tõenäoliselt on siin tegemist madalast vererõhust tingitud perifeersete verevarustuse häiretega (kätel). Soovitan käte probleemi rääkida ka reumatoloogiga nn Raynaud sündroomi aspektist

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst