Nõrkus ja vaike palavik 06.11.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! olin 20-aastane, kui esimest korda rasestusin ja kohe hakkas mul paha olla: väike palavik (37.3-37.6), nõrkus. Arst tegi mulle selgeks, et see on seotud rasestumisega, kuid peale lapse sünnitamist midagi ei ole muutunud. 2005. aastal sünnitasin teise lapse kui kõik jäi muutuseta. Praegu olukord on selline, et pea-aegu 12 aastat on mul palavik 37.3-37.6, õudne nõrkus, et enamik aega olen pikali - jõudu ei ole üldse mitte millegi jaoks. Ükski arst ei saa mind aidata, kuna kõik analüüsid on kogu aeg korras. Kirjutavad antibiootikumide kuuri ja sellega kõik lõppeb. Praegune minu seisund on jõudnud nii kaugele, et olen pikali üle nädala - ei ole jõudu tööl käia ja kodus midagi teha, selline tunne on, et hakkan surema ja ükski arst ei oska mind aidata. Võib-olla Teie olete see õige arst, kes oskab mind aidata! Ma väga palun Teid ! Kasvatan üksi kahte last ja peaksin terve olema, peale minu ei ole neil rohkem kedagi!!! MA PALUN TEID VÄGA, AIDAKE MIND!!!!!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
nagu kõik inimesed on erinevad, siis ei ole kõigil päris sarnane ka normaalne kehatemperatuur. Samuti ei pruugi ühe inimese nn. normtemperatuur kogu elu samasugusena püsida. Näiteks rasedus kui suur hormoonide möll võib temperatuurinormi sassi keerata ja see ei pruugi ka pärast sünnitust enam endisena taastuda. Ka väsimus, stress ja vaimne pinge (mida kahe lapse üksinda kasvatamine ja mure tervise pärast kahtlemata on) võivad kehatemperatuuri harilikust normist kõrgemale ajada, ilma et selle põhjus mingi suur või tõsine haigus oleks - seda on põhjust aravata ka nende faktide põhjal, et Teie seisund on muutumatuna püsinud aastaid ning tehtud analüüsid on tulemustelt kõik normi piiresse mahtunud. Kahjuks Te ei täpsusta, millised analüüsid Teil tehtud on. Kui Teil siiski jääb kahtlus, et kõik ei ole nii nagu peab, võib paluda perearstil suunata end sisehaiguste arsti konsultatsioonile.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi