Hallid käed 01.11.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu 18 a tütrel muutusid koolis käed halliks. Nagu oleks hariliku pliiatsiga pealt määritud. Sõrmevahed olid roosad, peod normaalsed. Tundis veidi nõrkust ja kergelt südames rütmi muutust. Õhtul koolist koju jõudes olid käed veel kergelt hallikad, sõrmeliigeste juurest rohkem. Kui kergelt käele vajutasin, läks see koht korraks sinakas.Soojas vees läksid veidi paremaks, aga mõne aja pärast jälle tagasi. Päeval olid käelabad pealt olnud ühlaselt hallika varjundiga. Veidi oli külmatunnet, aga tundlikkuse ega jõudluse muutusi ei olnud. Kas peaks arstii poole pöörduma ja millise? Perearstiga telefonitsi konsulteerisin, ta ei olnud sellisest asjast kuulnudki ja arvas, et kindad määrisid. Tegu ei ole kindlasti kinnastega. Nii palju saan aru, et vereringehäire mingil põhjusel. Mida peaks uurima?
Tütrel on aeg-ajalt auraga migreen ja möödunud reedel oli viiimane hoog. Kasutab Ibumetiini, viimati võttis siis reedel ühe 400mg tbl

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist !
Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule patsiendi põhjalikumaks läbivaatuseks, esmasteks uuringuteks ja edasiste uuringute ja konsultatsioonide plaani koostamiseks. Sageli on nii, et patsient ehmatab mingi sümptomi peale ära, samal ajal on arstisilmale aga vel rida haigustunnuseid, mille alusel saab juba hakata konkreetsemaid haiguseid diagnoosima. Täisvere analüüs jt vereproovid, kasutatavad ravimid, kogu naha vaatlus, kokkupuude kemikaalidega, kasvõi kodukeemiaga, küsitlus teiste vaevuste osas, nende analüüs. Umbes nii peaks toimuma vaevuste uuring, telefon seda ei asenda.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi