Pikaaegne palavik ja muud hädad 26.10.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minul hakkas kõik see pihta augusti lõpus, kui naasesin Euroopa reisilt. Nimelt kohe Eestise tagasi jõudes hakkas mul kehv, palavik ja nõrkus. See läks aga mõne päevaga üle, kuid väike palavik jäi, mis on senini kestnud. Palavik siis tavaliselt 37,2-37,4. Vahel oli ka trenni raske teha. Lisaks mainin, et külmetasin ka reisil olles mõned korrad.

Nüüd siis paar nädalat tagasi läks enesetunne taas kehvaks, olin hästi nõrk ning selline tuikuv tunne. Palavik jäi suhteliselt samaks. Käisin perearstil, kes tegi vereproovi-see oli aga korras, ei mingeid põletikke ega midagi. Siis kui see nõrkus ja kehv olemine nädala pärast üle läks, tekkisid mul muud jamad. Näiteks tekkis kuiv köha, mida enne ei olnud. Samas ka hakkasid liigesed ragisema ja valutama. Lisaks alguses lõi selline terav ja torkiv valu ka vasakule poole selga (selgroo juurde), kaenla alla, rindkere juurde(südame juurde), kuklasse. Lihasvalud on nüüd kestnud juba mitu päeva, kuid on sellise pigem rõhuva valuga. Neelamisraskused on samuti-toit ei taha kurgust alla minna, sellepärast ma ka väga süüa ei taha, kuna tunne vahel, nagu söök läheks hoopis hingetorru. Neelatades ka nagu midagi kurgus ragiseks ja vahel nagu lööb valu ühele poole kurku ja vahest teisele poole. Katsudes on ka 1 mandel natuke suurem. Perearst vaatas kurku - ütles, et mandlid paistavad korras. Mu perearst on teinud ainult paar vereproovi, kuulanud kopse ja vererõhku mõõtnud, aga muud ei midagi. Lihtsalt ütles, et söö Artrostopi. Kas ma peaksin nõudma, et ta saadaks mind mõne eriala arsti juurde? Näiteks südant uurida või pead või kurku ja söögitoru või hoopis reumaarsti juurde? Ma ise arvasin kogu aeg, et äkki asi on siiski mandlites, kuna see pidi ka tekitama erinevaid liigese vaevusi ja nõrkust ja muud sellist jama ja alati ei pidanud vereproov seda põletikku ka näitama. Ma olen juba meeleheitel ja otsin googlist omale erinevaid haigusi külge ning ma ei saa aru, miks palavik pole ära läinud....Ma ei usu, et see mul mõtlemises kinni on...aga samas kunagi ei või ka seda teada....
PS! kopsupilt pidi ka korras olema.
Seega jään Teie arvamust ootama!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kui Te tahate saada teisest arvamust, siis selliste sümptomite komplekti puhul, kus analüüsid midagi ei näita ja ühed kaebused kaovad ja teised tekivad, võib perearstilt näiteks paluda saatekirja sisearstile. Kui iga murega minna erineva arsti poole, siis on see kohutavalt ajakulukas ja suurt pilti ei pane enam keegi kokku. Sisearsti juures saavad kahtlused kas ümber lükatud või diagnoos täpsustatud. Internet ja iseotsimine kahjuks, nagu Te ka ise mainisite, teevad inimesi ainult kas just haigemaks, aga vähemalt ärevamaks kindlasti ja lisastressi praegusel külmal ja pimedal ajal, kui Te end niigi kehvalt tunnete, ei ole küll vaja.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi