Keel valutab 07.10.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Asi algas juba 2 nädalat tagasi. Tundus, nagu kurk valutaks. Läksin perearstile. Seal öeldi, et pole midagi viga. Paar päeva hiljem ärkasin, sest vasak pool kurgust tundus valus olevat ja neelamine ka valus. Käisin arstil, öeldi, et ikka ei paista midagi viga olevat. Lõpuks sain aru, et kurk ei valutagi, vaid keel on see mis valutab. Keele vasak külg valutas ja õhtuks tõmbab see nii valusaks, et mul on tunne, et terve vasak suupool valutab, sellest ka tunne, et kurk on valus ja neelamine, sest see keele valu algab sealt kus keel algab. Õhtuks läheb alati asi hullemaks, päeval tõmbab tagasi, õhtul jälle hullem...igatahes...see püsis vasakul pool 5 päeva. Siis ühel hommikul oli see valu läinud paremale poole keelt. Seal püsis see iga päev 4 päeva. 1 päev ei valutanud midagi ja täna hakkas jälle vasak pool keelest valutama. Mulle on tehtud vereanalüüs, see näitab et kõik on korras. Arst ütles, et ta ei oska mind aidata. Aga ma ei tea, mis edasi teha, see valu on kohutav, süüa on valus ja rääkida valus ka õhtuti ja öösel on see valu ja neelamine ka kohutavad. Olen netist ka uurinud, aga ei leia eriti vastuseid. Keelel nagu haavandeid ma pole märganud...lihtsalt valutab külgedelt..keel tunduks nagu paistes ka natuke.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahjuks ei teki ühtegi mõistliku mõtet. Ikka koostöö oma arstidega. Abi võiks olla hambaarsti, kurguarsti ja mao-soolearsti konsultatsionist.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi