Kas kopsupõletik? 14.09.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Juba teist nädalat vaevab mind palavik. Palavik on enamasti 37-37,5.
Algas see sellega, et kurk läks paiste, rinnus on kõrvetav ja torkiv valu, valud löövad ka selga ja pähe. Sissehingamisel on just eriti valus.
Pea muutub sellistel hetkedel kohutavalt uimaseks ja tunnen ennast väga nõrgana. Alguses arvasin, et tegemist on kilpnäärmega, mis mul taas välja lõi, aga endokrinoloog arvas, et sellest see tulla ei saa. Äkki oskate nõu anda, milles võib viga olla?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kindlasti peaks käima ennast perearstile silmast silma näitamas. Läbivaatuse põhjal saab siis täpsemalt otsustada, kas on põhjust asja edasi uurida või on Teid rünnanud harilik sügisene isemööduv viirushaigus, millele organism reageerib mõõduka temperatuuritõusu (mille loomulik tagajärg on ka nõrkus ja peauimasus) ning kurgu- ja rindkerekaebustega. Noore ja tavaliselt terve inimese puhul võibki viirushaigus suht salakavalalt käituda - voodisse otseselt ei murra, aga elu teeb närvaks ja ebamugavaks küll. Et Teie probleemi aga täie kindlusega isemööduvaks tervisehädaks nimetada, peab aga tõsisemate põhjuste väljalülitamiseks ikkagi päriselt arstil ära käima.
Kõike paremat,
Le Vallikivi