Valu südame piirkonnas pärast angiini 08.09.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Poolteist nädalat tagasi hakkas väike palavik, mis läks hiljem suureks, diagnoosiks oli angiin. Lisaks oli ka vasaku kõrva põletik. Väga mädane kurk on siiski antibiootikumide mõjul väga palju paranenud ja palavikku ka pole. Nüüd aga tunnen, et nagu südame piirkonnas on vahepeal selline nagu tuim valu, mis kiirgab ka vasakusse kätte. Tunnen, et ka seljal selles piirkonnas on kuidagi nahk selline nö.õrn. Kui paigal olla ja otsida sobiv asend, siis seda valu pole. Ka öösel laseb see magada. Millega on tegu? Kas see nõuab kohe kiirelt mingit ravi või arsti?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kui valu sõltub asendist, aga mitte koormusest ning koormustaluvus langenud ei ole (s.t. näiteks trepist käimisel või jooksmisel) ning kaasuvad naha tundlikkuse häired, siis on kõige tõenäolisemalt tegemist mõne roidevahelise närvi väikse põletikuga. See on tüütu, kuid õnneks iseenesest mööduv mure. Enda elu võib kergeks teha mõne põletikuvastase rohuga (näiteks ibuprofeeniga 400 mg 3 korda päevas sisse võtta või geelina peale määrida), samuti mõjub hästi soojus, tuuletõmbuse ja külmetamise vältimine. Kui aga kaebus jääb püsima või läheb hullemaks või kaasub jõuetus ja koormustaluvuse langus, siis tuleb ikka ka silmast silma arsti juurde pöörduda.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi