Lümfisõlmed ja ultraheli 31.08.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tundsin oma kaelal sellist mügarikumat kohta, mille mõõtmed katsudes umbes 2*2cm. Näitasin perearstile ja ta ütles, et see võib olla lümfisõlm. Tema saatis mind ultrahelisse ning nemad ei näinud suurenenud lümfisõlmi. Kas on võimalik, et ultraheli ei näita hästi? Juhul kui see pole lümfisõlm, siis mis see võib olla, kuhu edasi pöörduda uurimiseks?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
ultraheli on iseenesest väga hea meetod pehmete kudede uurimiseks. Kui aga ultrahelis antud piirkonnas suurenenud lümfisõlmi ei tuvastatud (samuti võib oletada,et selles piirkonnas ei tuvastatud üldse mingeid kõrvalekaldeid normist, sest vastasel juhul oleks neid ka kirjeldatud), siis on ikka kõikse targem pidada edasiste uuringute vajalikkuse osas nõu oma perearstiga - sest tema on ju Teie kaela ka oma silmaga näinud ja käega katsunud - tema oskab ka kõige paremini nõu anda, kas üldse ja kui, siis mida Teie leiuga peale hakata.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi