Ebamäärane ebamugavustunne/valu kaelal 24.08.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

minul on mureks ebamäärased valud kaelapiirkonnas. Valu on tuim, tuleb ja läheb sama kiirelt, aga samas on see häiriv, segab.

Katsudes ei ole mitte midagi tunda. Olen käinud hambaarstil, tehti panoraampilt- kõik korras. Lõualuude kirurgi juures, kõik korras. Perearsti juures, arvas, et lümfisõlm annab tunda, kuid ka teised arstid on neid katsunud ja keegi pole suurenemist täheldanud. Käisin ka kõrva-nina-kurgu arstil, ka kõik korras.

Endokrinoloogi juures käisin ca 2 kuud tagasi (mul on kilpnäärme alatalitus, praegu on TSH 3,9). Tehti UH, sõlmesid ei leitud, oli nagu normaalne alatalituses olev kilpnääre, ehk siis kõik tunnused olid näha. Tarkusehammas tuleb mulle vasakule poole, kuid valusähvatused on paremal. Seega külastasin ka neuroloogi ja ka tema midagi sellist ei leidnud, mis võiks valu põhjustada. Kirjutas mulle küll tabletid, kuid arvas, et see ikka ei ravi, sest tema siin põhjust ei näe. Palun öelge, mida teha?

Kelle poole pöörduda, sest need valud on ikka häirivad (valud on lõuast ca 2cm allpool, paremal, tuim, tuleb-läheb, kuid väga häirivad, kasutan kilpnäärme hormoone igal hommikul). Ma olen sama nõutu kui arstid, aga tahaksin ikka valudest lahti saada.

Suur tänu abi eest.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
kuivõrd Teie kaela on näinud nii paljud erinevad spetsialistid, kellest ükski ei ole mõnd silmnähtavat-käegakatsutavat häda leidnud, siis julgeks ma küll soovitada tarvitada neuroloogi poolt välja kirjutatud ravimeid kuurina. Te küll tablettide nime ei maini, kuid enamus valu vastu kirjutatud ravimeid toimivad ka põletiku- ja turse vastu. Kui neid mõnda aega regulaarselt kasutada sümptomaatiliseks raviks, siis võibki juhtuda, et ka valu põhjus saab likvideeritud - olgu selleks siis häire lihase, sidekoe või närvi tasandil, vallandatuna näiteks kuuma suve aegsest lahtisest aknast, töötavast konditsioneerist, värskendavast suplusest või sobimatust padjast. Kilpnäärme alatalitlust valus küll süüdistada ei maksa, samuti mitte selle raviks tarvitatavat hormoonasendusravi.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi