valulik ja kipitav pärasool 28.06.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Olen jõulutest saati pidevas probleemis oma pärakuga.Võibolla see ei olegi teie ala,aga hea sõber soovitas teie poole pöörduda.Kohalike arstide sõnul on see veenilaiend.Olen jõulutest saati ravind kolme eri sorti küünaldega ennast ja igasugu muul moel,aga vähe abi.Küünlad leeventavad mingiks ajaks,aga probleem jääb alles.Olen nõus maksma kõik ise, kui saaks abi.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
pärasoole veenilaiendite ehk hemorroididega kahjuks ongi selline ikaldus, et kui nad kord juba tekkinud on, siis päris ära see probleem enam ei kaogi - dieedi ja küünalde ja salvimäärimisega võivad olla küll lühemad või pikemad sümptomitevabad perioodid, aga lõplikku lahendust toob ikkagi kirurgiline sekkumine. Viimaseks on samuti mitmesuguseid erinevaid variante, mida neist eelistada, peab aga juba konkreetselt raviarstiga arutlema. Ja nagu meditsiinis tavaliselt, võib olla erinevatel arstidel erinevaid arvamusi sellest, millal saab veel salvidega hakkama, millal peab aga kurjemalt sekkuma, sest nii delikaatse piirkonna kirurgilised protseduurid tahavad saada ka oma paranemisaja, mis ei ole just meeldiv oma olemuselt. Järjekorrad spetsialistile võivad oll kaunis pikad, kui Teil on kibedam kiire, siis võib proovida näiteks erakliinikut "Medisfäär" või Lääne-Tallinna Keskhaigla tasulisi aegu.
Parimate soovidega,
Le Vallikivi