Vappekülm 14.06.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma abikaasa pärast. Ta on üldiselt terve 61-aastane mees. Vererõhk on olnud veidi kõrgenenud. Tarvitab juba 2 aastat hommikuti 1 tabl.Betalog Zok 50 . Nüüd on ka kodustel mõõtmistel vererõhk korras olnud. Nüüd aga on olnud 4 korda paaripäevaste vahedega õhtuti vappekülmad. Palavikku ei tundu olevat. Väriseb, palub 3 tekki peale. Umbes 10-15 minuti pärast on ise üle läinud.
Mees on muidu sportlik, töötab väljas, alkoholi tarvitab minimaalselt, ei suitseta. Kas see võib olla tõsisema haiguse sümptom? Kas peab kuhugi arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vabandan hilisema vastamise pärast. Suveaeg !
Jah kindlasti on vaja meest uurida, kirjeldatud vaevus võib olla tingitud lihtsalt mööduvast viirusinfektsioonist, kuid ei saa välistada tõsisemaid haigusi. Seetõttu on esimene samm perearsti külastus, esmased uuringud ja vajadusel edasiste uuringute-konsultatsioonide plaani koostamine.
Head tervist Teie abikaasale ja Teile.
Madis Veskimägi