Milliste spetsialistide poole pöörduda? 05.06.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
1. Paari viimase kuu jooksul läheb parem kõrv kogu aeg lukku. Kõrvavalu vms kaebusi pole; varem pole kõrvadega mingeid probleeme ega põletikke olnud. Samal ajal on ka paremal peapoolel nagu "kiiver peas või kananahk" (kahjuks ei oska paremini kirjeldada).
2. Peale teise lapse sünnitamist paar aastat tagasi tekkis parempoolse häbememoka kudedes mingi kogum, vahel tuikab-valu otseselt ei tee. Perearst ja günekoloog piirdusid kompamise, õlakehituse ning vastastikku üksteise juurde saatmisega. Selgust ei saanud.
Küsimus on: milliste spetsialistide poole peaksin nende küsimustega pöörduma ning milliseid uuringuid küsima. Samas ootaks soovitusi erakliinikute kohta Tallinnas kuskohast kiirelt abi ja nõu saaks (riiklik süstem nõuab ajaliselt kindlasti rohkem aega)
Tänan.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
probleemiga nr. 1 tuleb kindlasti arsti vastuvõtule pöörduda, kes Teile kõrvast sisse vaatab - kas tegemist on kuulmekäigust, keskkõrvast või hoopis muust allikast lähtuva hädaga. Perearst on siinkohal tavaliselt heaks alguseks - kui esmatasandil probleemi ka lahendada ei õnnestu, saab temaga ka nõu pidada, millised oleks Teile kõige sobivamad lahendused edasi toimetamiseks - kiiruse, mugavuse ja ka kõige muu suhtes, sest teenusepakkujate ring on äärmiselt laiaks muutunud.
Mis puudutab Teie probleemi nr. 2, siis häbememoka kudedesse tekkinud moodustis võiks kõige tõenäolisemalt olla healoomuline Barthollini näärme tsüst või rebendi/õmblusejärgne sidekoestumine. Kui ta ei suurene ja Teid otseselt ei sega, siis on temast lahtisaamine pigem esteetiline kui terviseküsimus, eriti arvestades asjaolu, et nii delikaatsele piirkonnale jäetakse pigem skalpelliga lähenemata, kui selleks vähegi võimalust on . Kui ta aga kipub Teie elu segama, siis tuleb seda peaks oma günekoloogile mainima, et Teie soov ja tahtmine on sellest moodustisest lahti saada ning kui ta ise pisikirurgiaga ei tegele, siis kindlasti mõistab ta mõnd head kolleegi soovitada.
Kõike paremat,
Le Vallikivi